baner

Najważniejsze zasady projektowania wnętrz

W IskrzyckaWnetrza.pl możesz zlecić projektowanie wnętrz mieszkalnych oraz komercyjnych, zyskując wygodną przestrzeń do życia lub pracy. Jesteśmy zespołem doświadczonych architektów z ogromną pasją do aranżacji mieszkań i biur, którzy gwarantują satysfakcjonujące rezultaty swojej pracy. Z naszą pomocą stworzysz od podstaw funkcjonalny i estetyczny wystrój swojego domu, który będzie nawiązywał do aktualnych trendów w światowym designie. Oferujemy kompleksowe usługi, obejmujące także nadzór nad wykonawcami, dlatego możesz nam powierzyć projekt wnętrza o dowolnym charakterze.

jest projektowanie wnętrz?

Dla wielu osób aranżacja i projektowanie wnętrz jest tym samym, jednak w rzeczywistości znacznie się od siebie różnią. Pierwsza opcja dotyczy przede wszystkim stylizacji pomieszczeń z pomocą odpowiednio dobranych mebli oraz dodatków. Natomiast druga poświęcona jest głównie kwestiom technicznym związanym z inwestycją. W takim projekcie uwzględnione są wszystkie szczegóły instalacyjne oraz konstrukcyjne, dlatego do jego wykonania niezbędna jest duża wiedza w tym zakresie. W przypadku samego wystroju kwalifikacje techniczne nie są wymagane, jednak kluczowa jest znajomość bieżących trendów i zmysł estetyczny.

Projektowanie wnętrz ‒ zasady

Profesjonalny projekt wnętrz komercyjnych czy prywatnych warto zlecić osobom, które mają doświadczenie w tej kwestii. Nasze biuro już od lat zajmuje się tworzeniem wspaniałych aranżacjidla klientów indywidualnych i biznesowych, dlatego możesz nam zaufać! Każdy architekt wnętrz działający u nas nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w konferencjach branżowych i śledząc aktualne trendy. W swojej pracy zawsze stosujemy się do podstawowych zasad związanych z projektowaniem, które omawiamy poniżej.

Podział wnętrza na strefy

W Twoim domu warto wprowadzić dostrzegalny rozdział strefy dziennej od nocnej. Zastosowanie tej zasady w praktyce pozwala stworzyć przestrzeń doskonale dostosowaną do rodzaju aktywności, jakiej się poddajesz. Szczególny nacisk należy położyć na projektowaniu wnętrza tej pierwszej strefy, która jest bardziej reprezentacyjna i spędzasz w niej więcej czasu. Salon czy kuchnia muszą być odpowiednio oświetlone, najlepiej punktowo, aby po zapadnięciu zmroku wypoczynek był nadal przyjemny. Jeśli jest taka możliwość, to sypialnia powinna być zaadaptowana w pomieszczeniu po przeciwnej stronie domu, aby ewentualny hałas pochodzący z pokoju dziennego tam nie docierał.

Stylistyczna konsekwencja

Amatorzy tworzący projekt aranżacji wnętrza mają często problem z określeniem stylu, jaki będzie w nim dominować. Aby wystrój biura czy domu był rzeczywiście udany, to powinna w nim panować stylistyczna konsekwencja. Oczywiście można ze sobą łączyć różne trendy wnętrzarskie, uzyskując eklektyczny design, który cieszy się dużą popularnością. Jest to zadanie wymagające dużej wprawy i wyczucia, dlatego lepiej się z nim zgłosić do profesjonalnego architekta. Nasze biuro może się pochwalić ogromnym doświadczeniem w projektowaniu mieszkań, w których różne style przeplatają się ze sobą, tworząc spójną całość.

Od ogółu do szczegółu

Nawet w eklektycznym mieszkaniu musi panować harmonia, w przeciwnym wypadku nadmiar mebli i dodatków może przytłaczać pomieszczenie, co ma negatywny wpływ na komfort użytkowania. Dlatego aranżacja wnętrza powinna przebiegać od ogółu do szczegółu. Na przykład tworząc wystrój salonu, na początku należy wybrać komplet wypoczynkowy i meble do przechowywania, a dopiero później dostępną przestrzeń wypełniać akcesoriami dekoracyjnymi. Dzięki temu łatwiej jest zachować optymalna odległość pomiędzy poszczególnymi przedmiotami ustawionymi w pokoju dziennym.

Stonowane ściany i podłogi

Kolorystyka oraz materiały wykończenia ścian, oraz podłóg są kluczowym aspektem przy projekcie aranżacji wnętrza. Popularnym rozwiązaniem wśród architektów jest zastosowanie stonowanej kolorystyki i wzornictwa na tych przestrzeniach, dzięki czemu będą stanowić doskonałą bazę do zróżnicowanych rodzajów designu. Jest to przede wszystkim pomocne w przypadku zmiany stylizacji mieszkania w przyszłości. Dzięki temu nie będziesz musiał wykonywać generalnego remontu, a jedynie wymienić poszczególne meble i dodatki.

linia

Kontakt

 

 

Iskrzycka architektura wnętrz

 

+48 666 395 919  |  a.iskrzycka.wnetrza@gmail.com

iskrzyckawnetrza.pl

- Napisz do nas -

    Napisz do nas

    Wysyłając formularz akceptujesz

    Politykę prywatności